Günümüzde 7’den den 77’ye hemen hepimiz teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz. Okulda, işte, evde, sokakta, tatilde, seyahatlerde teknoloji artık hayatımızın her yerinde. Telefonlar, bilgisayarlar, navigasyon cihazları, fotoğraf makineleri, oyun konsolları, TV’ler, kameralar, güvenlik cihazları derken kendimizi bitmez tükenmez bir teknoloji ihtiyacı içinde bulduk. Gün geçmiyor ki teknoloji sunan alışveriş sitelerinden ya da mağazalarından bir şeye ihtiyacımız olmasın.

Son yıllarda teknolojik cihazlara olan ihtiyacımızı keşfeden çok sayıda büyük firma ciddi yatırımlarda bulunarak online alışveriş siteleri ya da geleneksel mağazalar açmaya yöneldiler. Sabancı grubu da önce Teknosa ile sonra da online alışveriş platformu Kliksa ile rekabetin yoğun olduğu bu alana büyük bir yatırım yaptı. Aşağıda incelediğimiz Teknosa ve Kliksa bugün teknolojik alışverişlerimizin akla gelen ilk adresleridir.

Teknosa

300 mağazaya, online ve mobil alışveriş platformlarına sahip olan Teknosa cep telefonlarından, fotoğraf makinelerine, bilgisayarlardan, hobi ve oyun ürünlerine, beyaz eşyadan, teknolojik kişisel bakım ürünlerine yüzlerce kategoriden binlerce ürünü müşterilerine sunmaktadır.

Samsung, iPhone, LG, Siemens, Canon, HP, Asus, Philips, Sony, Lenovo gibi global teknoloji devlerinin ürünleri yanında Sinbo, Arzum, Kumtel, Raks, Goldmaster gibi elektrikli ev aletleri olarak bilinen marka ürünleri ve bunlara ait aksesuarları Teknosa’da bulmak mümkündür.

Teknosa ile artık özdeşleşmiş olan Turuncu indirim kampanyalarından istediğiniz ürünü uygun fiyata yakalayabilirsinizi. Ayrıca sahip olacağınız Turuncu Kartı kullanarak bonus puanlar kazanabilir daha sonra bu puanlarla iskontolu alışverişler yapabilirsiniz. Turuncu Kart’ın bir diğer avantajı ise size özel kampanyalardan kolayca haberdar olmanız ve çeşitli fırsatlardan anında yararlanmanızdır.

Turuncu indirim yanında teşhir ve outlet ürünlerini de fırsat ürünleri köşesinden çok uygun fiyatlara yakalayabilirsiniz. Ayrıca yıl boyu markaya ve ürüne göre kampanyalar devam etmektedir. Ürünü mağazadan teslim alarak 150 TL’ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz, spor aletlerinde %15 hediye çeki ya da sonraki alışverişiniz için iskonto kuponu kazanabilirsiniz, sahip olduğunuz hediye çeki ya da puan hediye çekini online alışverişlerinizde promosyon kodu alanında kullanarak indirimler kazanabilirsiniz. Ayrıca çok uygun taksit fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

Teknosa, garanti süresi ve ürün iade koşullarında da müşteri memnuniyetini önemsemektedir. Ücretsi kargo ve bazı ürünlerde yetkili servisler aracılığıyla ücretsiz kurulum imkânı mevcuttur. Kredi kartı, havale, Paypal yanında telefonla da siparişlerde ödemenizi kolayca yapabilir ve siparişlerinizi online takip edebilirsiniz.

Kliksa

Geniş ürün yelpazesiyle Teknosa’nın sadece online alışveriş imkanı sunan kardeş mağazası kliksa.com da yine televizyonlar, görüntü sistemleri, cep telefonları, bilgisayarlar, beyaz eşya, spor ve outdoor ürünleri, anne, bebek ürünleri ve oyuncaklar, oto aksesuarları, zücaciye ürünleri ve ev düzeni, saatler, gözlükler ve çeşitli aksesuarlar gibi kategorilerde binlerce ürünü müşterilerine sunuyor.

LG, Asus, Apple, Samsung, Philips, Sandisk, Chicco, Vestel, Sunny, Siemens, Bosch gibi düya çapında markalarda müşterileri için fırsat alışverişleri yaratmaya önem veren Kliksa, Çılgın Teknoloji Fırsatları, Fırsat Saati, Günün Fırsatları gibi kampanyalarla indirimli ürünlerin adresi olmaya devam ediyor. Bunların dışında kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde sürekli devam eden indirimli satışlar, beyaz eşyada 12 taksit imkanı ve %30’a varan indirimler, spor ve outdoor ürünlerde ücretsiz kargo, Opet Kart sahiplerine 25 TL hediye çeki, Gratis Kart üyelerine %20 indirim ve daha onlarca avantaj Kliksa’da sunulmaktadır.

Kampanyalar, taksit ve indirim fırsatları yanında ürün garantisi, koşulsuz iade imkânı, çoğu alışverişlerinizde ücretsiz teslimat fırsatı Kliksa’nın kısa sürede tercih edilen bir online alışveriş mağazası olmasını sağlamıştır.